Zapewniamy
  • PRZEGLĄD URZĄDZEŃ PRZECIWPOŻAROWYCH
  • SZKOLENIA PRZECIWPOŻAROWE I BHP
  • PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW PRZECIWPOŻAROWYCH
  • DORADZTWO TECHNICZNE I NADZÓR NAD OBIEKTAMI
  • SPORZĄDZANIE INSTRUKCJI BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO
  • ORAZ WIELE INNYCH USŁUG
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • W dniu 9.08.2016r. inżynierowie BeSafe odbyli szkolenie w zakresie stosowania materiałów i rozwiązań technicznych firmy Promat dotyczące zabezpieczeń przejść instalacyjnych w technologii firmy Promat. Szkolenie zakończono otrzymaniem świadectwa potwierdzającego nabycie wiedzy w w/w ...dalej 
  • Chcesz pokazać swoim pracownikom jak mają dbać o własne bezpieczeństwo? BeSafe organizuje profesjonalne szkolenia przeciwpożarowe na terenie całego kraju. Zależy nam, aby szkolenia nie powodowały senności wśród naszych odbiorców, dlatego opieramy je przede wszystkim na praktyce. ...dalej 
  • Czy wiesz, że przegląd hydrantów wewnętrznych w swoim obiekcie musisz wykonywać nie rzadziej niż raz w roku? Zgodnie z § 3 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010rr. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów ...dalej 

Systemy oświetlenia awaryjnego

Strona główna » Usługi PPOŻ » Systemy oświetlenia awaryjnego

wielkość tekstu: A | A | A

przegląd oświetlenia ewakuacyjnego warszawa katowice

Nasz zespół posiada wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu przeglądów oświetlenia awaryjnego. Do wykonywania pomiarów wykorzystujemy urządzenia z ważnym świadectwem wzorcowania. Każde badanie zakończone jest odpowiednim protokołem, w którym zawarte są wyniki z pomiarów oraz wszelkie informacje dotyczące stanu elementów składowych oświetlenia. Dbamy o bezpieczeństwo nasze jak i osób przebywających na terenie obiektów - nasz personel posiada uprawnienia SEP - Świadectwa Kwalifikacyjne D i E. 

Obowiązek stosowania oświetlenia awaryjnego wynika z § 181 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

  1. Budynek, w którym zanik napięcia w elektrycznej sieci zasilającej może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, poważne zagrożenie środowiska, a także znaczne straty materialne, należy zasilać co najmniej z dwóch niezależnych, samoczynnie załączających się źródeł energii elektrycznej, oraz wyposażać w samoczynnie załączające się oświetlenie awaryjne (bezpieczeństwa i ewakuacyjne). W budynku wysokościowym jednym ze źródeł zasilania powinien być zespół prądotwórczy.
  2. Oświetlenie bezpieczeństwa należy stosować w pomieszczeniach, w których nawet krótkotrwałe wyłączenie oświetlenia podstawowego może spowodować następstwa wymienione w ust. 1, przy czym czas działania tego oświetlenia powinien być dostosowany do warunków występujących w pomieszczeniu i wynosić nie mniej niż 1 godzinę.
  3. Oświetlenie ewakuacyjne należy stosować:
    • w pomieszczeniach:
      • widowni kin, teatrów i filharmonii oraz innych sal widowiskowych,
      • audytoriów, sal konferencyjnych, lokali rozrywkowych oraz sal sportowych przeznaczonych dla ponad 200 osób,
      • wystawowych w muzeach,
      • o powierzchni ponad 1.000 m2 w garażach oświetlonych wyłącznie światłem sztucznym,
      • o powierzchni ponad 2.000 m2 w budynkach użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego,
    • na drogach ewakuacyjnych:
      • z pomieszczeń wymienionych w pkt 1,
      • oświetlonych wyłącznie światłem sztucznym,
      • w szpitalach i innych budynkach przeznaczonych przede wszystkim do pobytu ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się,
      • w wysokich i wysokościowych budynkach użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego.
  4. Oświetlenie ewakuacyjne nie jest wymagane w pomieszczeniach, w których oświetlenie bezpieczeństwa spełnia warunek określony w ust. 5 dla oświetlenia ewakuacyjnego, a także wymagania Polskich Norm w tym zakresie.
  5. Oświetlenie ewakuacyjne powinno działać przez co najmniej 2 godziny od zaniku oświetlenia podstawowego.
  6. W pomieszczeniu, które jest użytkowane przy zgaszonym oświetleniu podstawowym, należy stosować oświetlenie przeszkodowe, zasilane napięciem bezpiecznym, służące uwidocznieniu przeszkód wynikających z układu budynku, drogi komunikacyjnej lub sposobu jego użytkowania, a także podświetlane znaki wskazujące kierunki ewakuacji.
  7. Oświetlenie bezpieczeństwa, ewakuacyjne i przeszkodowe oraz podświetlane znaki wskazujące kierunki ewakuacji należy wykonywać zgodnie z Polskimi Normami dotyczącymi wymagań w tym zakresie.

BeSafe S.C.
UL. RYDYGIERA 19 lok. 58, 01-793 WARSZAWA

tel.: 780 123 104, 780 123 105
e-mail: biuro@besafe.net.pl

  • utc_fire
  • utc_fire_ssp
  • AFG
  • Bosch_SAP
  • przeglad_drzwi_ppoz_1
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna